Perşembe , Haziran 20 2024

Tayvanlı Dolandırıcılara Operasyon

Muğla İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler Tayvanlı siber dolandırıcılık şebekesine operasyon düzenledi. Operasyonda çok sayıda bilgisayar telefon ve nakit para ele geçirildi.

Konu ile ilgili yapılan yazılı açıklama şöyle:

Jandarma Genel Komutanlığı, Tayvan Kolluk teşkilatı ile uluslararası kolluk işbirliği kapsamında icra ettiği bir dizi operasyonla “İnsan Ticareti ve Uluslararası Siber Dolandırıcılık” yapan şebekeyi çökertmiştir.

Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti İli Mücadele Daire Başkanlığınca Tayvan Kolluk Teşkilatı ile yürütülen Uluslararası Kolluk İşbirliği faaliyeti kapsamında daha önce Slovenya, Hırvatistan, Makedonya ve Karadağ Ülkelerinde faaliyet yürüten uluslararası suç şebekesinin Antalya ilinde faaliyetleri tespit edilmiştir. 26 Nisan 2021 tarihinde icra edilen operasyonda; (33) insan ticareti mağduru Tayvanlı kurtarılmış, (2)’si Türk (1)’i Tayvan uyruklu toplam (3) insan taciri yakalanmıştır.

Uluslararası suç şebekesinin Muğla ilinde faaliyete devam eden unsurlarının tespiti üzerine; 25 Kasım 2021 tarihinde J.Gn.K.lığı Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile Mücadele Daire Başkanlığı, Muğla İl Jandarma Komutanlığı, Tayvan Kolluk Teşkilatı temsilcilerinin katılımı ve Siber Suç Müc.D.Bşk.lığı teknik desteği ile icra edilen müşterek operasyonda;

 

(27) Tayvan uyruklu şüpheli şahıs, [(5) kadın, (22) erkek] yakalanmış olup,

Çok sayıda telefon, tablet, hazırkart, bilgisayar,

(120.000) TL ve (10.000) Dolar nakit para ele geçirilmiştir.

 

Jandarma Genel Komutanlığı suç ve suçlular ile mücadelesini her alanda olduğu gibi “İnsan Ticareti ile Mücadele ve Uluslararası Siber Dolandırıcılık” suçları alanında da kararlılıkla sürdürmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontrol Et

Turizm Zabıtaları Görev Başında

Yaz sezonuna bağlı olarak artan nüfus ile birlikte kentin daha güvenli hale gelmesi ve vatandaşların …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir