Salı , Nisan 7 2020

Remax’ta Doku ve Ötesi Sergisi

2017 yılı Mayıs ayında açtığı ilk sergisi ile Bodrum sanat dünyasına giren Re/Max Pasha Art o günden bu yana düzenli olarak açtığı sergiler ile yerini pekiştirirken Bodrumlu ve Bodrum dışı bir çok sanatçının eserlerinin sanatseverlerle buluşmasına aracılık etmektedir.

2020 Mart ayında değerli sanatçı İsmail Atmalı’nın eserlerinin yer alacağı sergiye ev sahipli yapmaktan mutluluk duymaktayız.

6 Mart 2020 Cuma günü saat 17:00 de açılacak olan sergi 28 Mart 2020 tarihine kadar pazar hariç her gün saat 18:00 e kadar Re/Max Pasha Art Bodrum Galeride gezilebilir.

“ Gözün gördüğü her şey resimdir, önemli olan o gün ki ruh halin resme bakmasıdır”

1951 Elbistan-K.Maraşta doğumlu olan ve ilk öğretimini Antakya da alan Ressam İsmail Atmalı, altmışlı yılların sonunda memleket durumlarından etkilenir, lise ikiden ayrılarak ortaokullu yıllarda kurduğu tiyatro grubu ile tiyatroya yönelir.1979 da Almanyaya göçmen işçi olarak gider ve orada evlenir.

Lise yıllarında başlayan resim tutkusunu önceleri amatör olarak sürdüren İsmail Atmalı, Almanya’ya gittikten sonra da çalışmalarına devam eder. Almanya’da 1984 yılında sanat bölüğü (Kunstguartiers) grubuyla sanat çalışmaları yapan Atmalı, 1990 yılında burada açtığı kişisel sergisinden sonra kendini tamamen resim sanatına verir. Avrupa’nın çeşitli şehirlerinde sergiler açar. Çeşitli atölyelerde, farklı sanatçılarla ortak çalışmalar yürütür.

Almanya’da Prof. Klaus Neuper’den dersler alan sanatçı, onun atölyesinde çalışmalar yapar. 2002’de Almanya’da göçmen sanatçılar grubunu (Kunstlergruppe:Weit Her-Nah dran) kuran Atmalı, bu grupla sergiler düzenler.

Zor koşullarda her işi deneyen Atmalı, sanat ve resimi hiç bırakmaz. İkibinli yıllardan bugüne kadar geçimini sanatla kazanan sanatçı çeşitli tiyatrolar yazdı oynadı/yönetti. Öğrenciler yetiştirdi. İki Uluslararası tiyatro festivaline katıldı, sergiler açtı.

Eserlerinde malzemelerinin değişikliği ile de önem kazanan sanatçımız kum tutkal teneke paslanmış tenekeler kağıt hamuru değişik topraklarla renk elde ederek çalışır. Kalıplaşmış sınırlar içerisinde kalmayan sanatçı İsmail Atmalı, “ Gözün gördüğü her şey resimdir, önemli olan o gün ki ruh halin resme bakmasıdır” diyerek sanatına bakışını anlatmaktadır.

Kontrol Et

Oto Hırsızlığı operasyonu

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda oto hırsızları yakalandı. Konu ile ilgili yapılan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir