Perşembe , Şubat 20 2020
Ana Sayfa / Kültür Sanat / Karsanat İle Yeniden Barok

Karsanat İle Yeniden Barok

Karya Kültür ve Sanat Derneği; 2009 yılından bu yana dokuz yıl düzenlediği Barok Müzik Festivalleri’nden sonra, bu kez  Barok Müzik Konserleri serisine başlıyor.

Karsanat Sanat Kurulu adına açıklama yapan  Mezzosoprano Esen Demirci , Karsanat Barok Müzik Festivallerinin geçmişi ve gelecekteki konserler ile ilgili şunları söyledi:

“Başta Avusturya Barok Akademisi olmak üzere,  birçok sanatseverin destekçisi olduğu  festivalimizi, derneğimizin temellerini atmış olan kurucularımız Gülderen Erdoğmuş, Nihan Simpson ve Prof. Dr. Nevzat Atlığ ile organizasyon sorumlumuz ve  yönetim kurulu üyemiz  Rezzan Şebin’in emekleri ile gerçekleştirmiştik.  Derneğimizin uzun süre yürütme kurulu  başkanlığını yapan, Mezzosoprano Gülderen Erdoğmuş, Bodrum’da eski medeniyetlerden günümüze miras kalmış olan tarihi doku ile Barok müziğin içiçe geçtiği festivallerimizin sanat yönetmeni olarak da bayrağı bizlere teslim etmişti. Ancak günümüz koşullarında festivallerin istediğimiz düzeyde ve koşullarda gerçekleşmesi mümkün olamıyor. O nedenle, Bodrum dinleyicisinin zevkle takip ettiği Barok müzik etkinliklerimizi , konserler serisi olarak tekrar sizlere sunmak istiyoruz. ‘Karsanat Barok Konserleri 1’ adlı konserimizde, solistlerimiz Soprano Burcu Hancı, Mezzosoprano Esen Demirci ve Kontrtenor Kaan Buldular’a,  Devlet Opera ve Bale Orkestrası’ndan ve  Camerata Barok İstanbul Orkestrası’ndan çok değerli müzisyenler Ceren Gürkan(Keman), Gözde Öcal Güvemli(Viyolonsel) ve Müge Hendekli (Klavsen) eşlik edecekler.

7 Mart akşamı saat 20.00’de Bodrum Amerikan Kültür Koleji sahnesinde gerçekleşecek olan konserde Carlo Broschi, MarinMarais, G. F. Handel, A. Vivaldi… gibi Barok dönemin sevilen bestecilerinin yaylı ve klavsen eserleri ile operalarından aryalar ve düetler seslendirilecek.”

NOSTALJİ GECESİ

Karsanat Yönetim Kurulu Başkanı Rezzan Şebin ise, sanatseverlere şu çağrıda bulundu. “07 Mart 2020 Cumartesi Gecesi, konserlerimizin 2008 yılından bu yana takipçisi olan Karsanat Dostları ile nostalji yapmak istedik. Buluşma yerimiz ilk konserlerimizi gerçekleştirdiğimiz,  o yıllarda Ortakent’te  adı “Marmara Koleji” olan, şimdi ise Amerikan Koleji olarak faaliyetini sürdüren binanın konser salonu. Ve  bir diğer Nostalji de, yine o konserlerde bizlerle olan Karsanat Barok Topluluğu’nun  solistlerinden Kontrtenor Kaan Buldular  da aramızda olacak. Kaan Buldular aynı zamanda Devlet Opera ve Balesi’nin sahnelediği Troya operasının da solistlerindendir. Rusya Bolshoi Operası Sahnesi’nde gerçekleşen Troya Operası’nda KahinKalkhas rolü ile yer almıştır. Siz değerli sanatseverleri , birbirinden kıymetli solistler ve müzisyenlerimizle unutulmaz bir gece yaşamaya çağırıyoruz”

 

 

KARSANAT BAROK KONSERLERİ – 1

07 MART 2020 / SAAT: 20.00

 

BODRUM AMERİKAN KÜLTÜR KOLEJİ

 

Soprano, Burcu Hancı

Mezzosoprano, Esen Demirci

Kontrtenor, Kaan Buldular

 

Keman, Ceren Gürkan

Viyolonsel, Gözde Öcal Güvemli

Klavsen, Müge Hendekli

 

 

 

PROGRAM

 

  1. BUXTEHUDETrio Sonata No: 7 Mi minor

 

Ceren Gürkan & Gözde Öcal Güvemli& Müge Hendekli

 

  1. PURCELL – Duet “My dearest, myfairest” – Esen Demirci & Kaan Buldular
  2. BROSCHI – Arbace – Dario:“Qualguerriero in campoarmato” – Esen Demirci
  3. F. HANDEL – Rinaldo – Almirena&Rinaldo: “Scherzanosultuovolto” – Burcu Hancı & Kaan Buldular
  4. F. HANDEL – GiulioCesare – Sesto&Cornelia: “Son nata a lagrimar”

Esen Demirci & Kaan Buldular

-ara-

  1. MARAISLa Sonnerie de Sainte-Genevièvedu Mont de Paris (TheBells of St. Genevieve)

Ceren Gürkan & Gözde Öcal Güvemli& Müge Hendekli

  1. F. HANDEL – GiulioCesare – Cleopatra: “Piangero la sortemia” – Burcu Hancı
  2. F. HANDEL – Rinaldo – Sirene: “Ilvostromaggio” –Burcu Hancı& Esen Demirci
  3. F. HANDEL – GiulioCesare – Cesare:“Empiodiro tu sei” – Kaan Buldular
  4. VIVALDI – Bajazet – Tutti:“Coronatadigigli e dirose”

Burcu Hancı & Esen Demirci & Kaan Buldular

 

 

 

Kontrol Et

Küdür Doğal Haline Dönüyor

Resmi Gazete’de, Küdür Yarımadasının Doğal Sit Alanı “kesin korunacak hassas alan” olarak tescil ve ilan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir