Perşembe , Şubat 20 2020
Ana Sayfa / Bölge Haberleri / Bodrum’da Totem ve Tabela Kirliliği İle Mücadele

Bodrum’da Totem ve Tabela Kirliliği İle Mücadele

Bodrum’daki Totem Tabela kirliliğine dikkat çekmek, Bodrum’u bu çirkin görüntülerden kurtarmak amacıyla Halikarnas Radyo’da canlı yayın programı gerçekleşmişti.

Bodrum Kent Konseyi Başkanı Arif Yılmaz’ın yönettiği programa konuk olarak Bodrum Belediyesi ve BODTO Meclis Üyesi Atilla Serttaş  ve İş İnsanı Gürol İnan konuk olarak katıldı. Programa canlı telefon bağlantısı ile Bodrum Belediye Başkanı Ahmet ARAS, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdoğan Başeymez, Mimarlar Odası Başkanı Gamze Türk katılarak,  Bodrum’da TABELA ve TOTEM kirliliği ile ilgili görüşlerini paylaştı.

Programda; Çözüme yönelik oluşturulması düşünülen Bodrum Temizlik Hareketi sivil insiyatifinin, Bodrum Kent Konseyi bünyesinde KENT ESTETİĞİ ÇALIŞMA GRUBU olarak çalışmalarına devam etmesine karar verildi.  Bu sivil insiyatifin öncüleri ve oda başkanlarımız önümüzdeki günlerde Muğla’ya giderek Vali, Büyükşehir Belediyesi Başkanı, Karayolları ve Anıtlar Kurulu yetkilileri ile görüşmeler yaparak taleplerini iletecekler.

Radyo canlı yayın programı sırasında bir de kampanya şekillendi. Programın canlı yayın konuğu Atilla Serttaş’ın önerisiyle, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras totemini kendisi söken işletmelerin totemlerinin yerine birer zeytin ağacı dikme sözü vermiştir. Radyo Halikarnas da totemini söken işletmelere birer ay ücretsiz radyo reklamı yapma hakkı tanıyacak.

Konuklar konuşmalarında, “Bodrum’da birbiriyle yarışan, çevre kirliliği yaratan, Bodrum’un böğrüne birer hançer gibi saplanan totem, tabela, LED ekran, kayan yazılı tabelalar istemiyoruz. Bina üzerlerine konumlanan tabelaların medeni ölçülere çekilmesini, tabela konusunda standartların gerekirse yeniden belirlenmesini ve mevzuatların uygulanmasını istiyoruz. Bodrum bir turizm kenti ve görsel çirkinlik yaratan totemleriyle, LED ekranları, tabelalarıyla değil; çevre düzenlemeleriyle, mimari eserleriyle, tarihi eserlerinin ön plana çıkmasıyla anılmalı” dediler.

Kontrol Et

Küdür Doğal Haline Dönüyor

Resmi Gazete’de, Küdür Yarımadasının Doğal Sit Alanı “kesin korunacak hassas alan” olarak tescil ve ilan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir